امروز : شنبه 10 مهر 1395
نماد اعتماد

فرم هاي سازماني

 

به منظور تعيين نحوه دريافت مجله نظام مهندسي معدن به صورت چاپي يا  نسخه الکترونيکي ،ضروري است اعضاي سازمان فرم اشتراک مجله را تکميل نمايند


ورود به بانک‌هاي اطلاعاتي
کلمه کاربری
کلمه رمز


ثبت نام در پايگاه اعضاء


دسترسي به سايت استانها
  • برگزاري اولين نشست خبري رئيس سازمان نظام مهندسي معدن در دوره پنجم
  • جلسه پايانى چهاردهمين اجلاس
  • جلسه پرسش و پاسخ با حضور نمايندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئولان سازمان
  • سخنان رئيس سازمان نظام مهندسى معدن ايران
  • سخنان عضو شوراى مركزى سازمان
  • سخنان عضو حقوقدان شوراى انتظامى نظام مهندسى معدن
  • معاون امور معادن و صنايع معدنى وزارت صنعت، معدن و تجارت در اجلاس هيئت عمومى
  • سخنان دبيراجرايى شوراى مركزى
  • بازدید رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از سازمان استان البرز
  • برگزاري اولين جلسه شوراي مرکزي در سال 1395
خبر- در سازمان

مهندس نادعلي اسماعيلي ، رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران ، صبح روز دوشنبه `پانزدهم شهريورماه 1395 در نشست خبري ،‌ضمن تشريح اهداف و برنامه هاي سازمان در دوره پنجم،‌عملکرد سالانه اين سازمان را ارائه داد

<


رئيس سازمان به همراه ، مدير امور هماهنگي سازمان استان‌ها ، روز دوشنبه مورخ 25-5-95، از سازمان استان البرز بازديد کردند.

<

رئيس سازمان نظام مهندسي معدن در ادامه سفرهاي استاني خود،‌ از سازمان استان گيلان بازديد کرد.

در تاريخ 25-3-1395 جلسه مشترکي به دعوت کمسيون انرژي،استاندارد مصالح و محيط زيست سازمان نظام مهندسي ساختمان با حضور رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران، معاون مديرکل نظارت بر معادن و دونفر از مشاوران معاونت امور معادن و صنايع معدني وزارت صنعت, معدن و تجارت در محل آن سازمان تشکيل شد. 


مهندس کبيري، رييس سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي کشور به همراه معاونان اين سازمان روز چهارشنبه، 26 ام خرداد ماه سال جاري، در محل سازمان نظام مهندسي معدن ايران، با مهندس نادعلي اسماعيلي، رييس سازمان ديدار کردند.

رئيس سازمان نظام مهندسي معدن گفت: با توجه به اشتغالزايي و قرار گرفتن معادن در نقاط دور دست و صعب‌العبور، حل معارضات محلي براي در بهره‌برداري از معادن ضروري است.

 نادعلي اسماعيلي ، رئيس سازمان نظام مهندسي معدن، در هفدهمين سفر استاني خود،روز يکشنبه 9خردادماه 1395از سازمان استان يزد بازديد کرد.


نشست مشترک رييس سازمان نظام مهندسي معدن ايران با سازمان صنعت معدن تجارت استان يزد و اعضاي هيات مديره سازمان نظام مهندسي معدن اين استان در ساختمان نظام مهندسي معدن يزد برگزار شد.

در اين گردهمايي که صبح روز سه شنبه،‌چهارم خردادماه  در محل سازمان ايميدرو برگزارشد،‌ مسئولان آموزش سازمان نظام مهندسي معدن ايران،‌مسئولان آموزشي سازمان هاي صمت، سازمان نظام مهندسي معدن استانها،‌ ادارات کل فني و حرفه اي سراسر کشور و نمايندگان خانه معدن ايران حضور داشتند

مراسم گراميداشت هفته معدن همراه با سيزدهمين همايش دانشجويي معدن  صبح روز سه شنبه سوم خردادماه 1395 در محل سالن آمفي تاتر مرکزي دانشگاه اميرکبير برگزارشد. اين مراسم با همت کميته دائمي بزرگداشت اين هفته و انجمن علمي دانشکده معدن دانشگاه امير کبير برگزار شد


نادعلي اسماعيلي، رييس سازمان نظام مهندسي معدن ايران، طي پيامي آغاز هفته گراميداشت معدن را به جامعه معدني کشور تبريک گفت.

رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران، بيستم ارديبهشت ماه 1395، به منظور افتتاح ساختمان جديد التاسيس سازمان استان سيستان و بلوچستان و آشنايي با فعاليت‌هاي اين سازمان استان به زاهدان سفر کرد. 


نادعلي اسماعيلي روز دوشنبه، بيستم ارديبهشت ماه، در آيين افتتاح ساختمان سازمان نظام مهندسي معدن سيستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: افزايش کيفيت در بهره وري معادن کشور با کاربردي کردن آموزش به اعضاي اين سازمان و به کار گيري مسوولان فني در معادن مي تواند به اين هدف کمک کند

نادعلي اسماعيلي ،رئيس سازمان نظام مهندسي معدن به همراه عباسعلي ايرواني، مدير کل دفتر نظارت برمعادن وزارت صنعت معدن و تجارت در ادامه بازديدهاي استاني، روز چهارشنبه مورخ 8/2/1395 از سازمان استان کردستان بازديد کردند.

<

معاون فني و زير بنايي شرکت راه آهن از توافق با شرکت ذوب آهن اصفهان به منظور خريد ۴۰ هزار تن ريل در چارچوب حمايت از توليد داخل خبر داد.


نادعلي اسماعيلي، رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران روز شنبه بيست و هشت فروردين ماه 1395 به همراهي عباسعلي ايرواني مدير کل دفتر نظارت بر امور معادن وزارت صنعت معدن و تجارت براي  بازديد از سازمان استان خراسان جوبي به بيرجند سفر کردند.

<


روز چهارشنبه مورخ 25 فروردين 1395 تفاهمنامه همکاري و همچنين قرارداد سه جانبه بين سازمان توسعه ونوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو ) و سازمان هاي آموزش فني وحرفه اي کشور و نظام مهندسي معدن ايران در خصوص برگزاري آموزش مهارتي و دوره هاي ايمني در معادن در سطوح کارگري ،  در محل ايميدرو و با حضور دکتر سازگار نژاد، معاون وزير و رئيس سازمان فني و حرفه اي کشور، دکتر کرباسيان ، معاون وزير ورئيس هيات عامل ايميدرو  و مهندس اسماعيلي، رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران منعقد شد. 


رئيس سازمان در نخستين بازديد استاني خود در سال 1395، روز سه شنبه ، بيست و چهار فروردين ماه 1395  همراه با حسين مدبرنيا، مدير امور هماهنگي سازمان استان‌ها و ابوالفتح اصغري، مسئول کارگروه نظام مهندسي معدن در وزارت صنعت, معدن و تجارت به استان سمنان سفر کرد.

آرشيو
خبر- در ايران
کتایون ملکی - گروه معدن: مجمع عمومی سال ۱۳۹۴ برای نخستین بار در موعد مقرر و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در ساختمان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) برگزار شد. در این جلسه عملکرد این سازمان بررسی و پس از آن، شرایط پیش روی بخش معدن و صنایع معدنی در برنامه ششم توسعه مطرح شد.


اصفهان - بهروز راعی:  دومین کنفرانس بین‌المللی آهن و فولاد ایران با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو و بیش از ۱۰۰ نفر از شرکت‌های داخلی و خارجی روز سه‌شنبه در اصفهان آغاز به کار کرد.


دنياي معدن -هرمزگان با دارا بودن ۲۲۴ معدن فعال و ۱/۴۹۸ ميليون تن ذخاير قطعي مخلوط کوهي، سنگ گچ، سنگ لاشه، سنگ‌آهن و سنگ‌آهک و بر اساس پروانه‌هاي بهره‌برداري صادر شده از سوي سازمان صنعت، معدن و تجارت اين استان در شهرستان‌هاي بندرعباس، بستک، بندرلنگه، حاجي‌آباد، خمير، رودان، پارسيان، ميناب توانسته براي بيش از ۲ هزار نفر به صورت مستقيم و غيرمستقيم فرصت شغلي ايجاد

دنياي معدن -سياست اقتصاد مقاومتي بر پايه اتکا به توانمندي داخلي و درونزايي و برونگرايي است که صنعت فولاد کشور با ثبت رشد ۷۰ درصدي صدور در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با نگرش بهره‌گيري از ذخاير کشور و صادرات محوري در همين مسير گام برمي دارد.

دنياي معدن - رييس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران اعلام کرد: براي حوزه آموزش ، پژوهش و فناوري در ايميدرو محدوديتي به لحاظ بودجه اي وجود ندارد.

دنياي معدن -مديرعامل فولاد اکسين گفت: شرايط پساتحريم و برجام پيامدهاي مثبتي براي صنعت فولاد کشور داشته است.

استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان در سال هاي آتي دروازه طلايي يا هلال طلايي کشور شناخته شده و آينده روشني براي آن مي توان تصور کرد.

رکورد روزانه 110 ذوب در ناحيه فولادسازي و ريخته گري مداوم شرکت فولاد مبارکه اصفهان ثبت شد.

عضو هيات مديره انجمن توليدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ايران گفت:ذخاير سنگ آهن ايران بيش از 80 ميليارد تن و حتي بيشتر از افغانستان است و در زمينه بهره برداري از اين ذخاير بسيار ضعيف عمل کرده ايم.

فعاليت‌هاي گسترده براي دستيابي به ذخاير معدني موجود در ايران از سطحي‌ترين ذخاير تا آن دسته از کاني‌هايي که در عمق زمين قرار گرفته‌اند، در دستور کار فعالان حوزه معدن از دولتي گرفته تا خصوصي‌ها قرار دارد و شاهديم سرمايه‌گذاري و برنامه‌ريزي‌هاي بلندمدتي نيز براي اين بخش انجام داده‌اند.

اصفهان- ايرنا- مديرکل گمرک استان اصفهان گفت: در شش ماه ابتداي امسال، آهن آلات و فولاد و مصنوعات آن با 34 درصد از کل صادرات گمرکات اين استان، بيشترين سهم صادرات اصفهان را بخود اختصاص داد.


تهران- ايرنا- سخنگوي کميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي گفت: محمدرضا نعمت زاده وزير صنعت، معدن و تجارت در جلسه امروز اين کميسيون حضور يافت و به چهار سوال نمايندگان پاسخ داد که نمايندگان از پاسخ هاي وي به دو سوال قانع شدند و دو سوال نيز براي بررسي بيشتر به جلسه علني مجلس ارجاع شد.


دنياي معدن -رکود مسکن، هنوز هم چراغ خاموش از صنايع وابسته به خود قرباني مي گيرد؛ از يکسو بازار سيمان، دومين کالاي پرمصرف جهان را کساد کرده و از سويي ديگر، کمر فولادي ها را خم کرده است.

دنياي معدن - گزارش عملکرد سه ساله ايميدرو نشان مي دهد که سنگ آهن، مس و فولاد خام کشور در حال حاضر با حجمي کمتر از ظرفيت ايجاد شده توليد مي شوند.

تالار محصولات صنعتي و معدني بورس کالاي ايران روز يکشنبه 4 مهرماه شاهد عرضه 22 هزار و 700 تن انواع مس، 12 تن کنسانتره فلزات گرانبها، 130 تن سولفور موليبدن، 10 کيلوگرم شمش طلا و 50 هزار تن تختال C است.

گزارش عملکرد سه ساله ايميدرو نشان مي‌دهد که سنگ آهن، مس و فولاد خام کشور در حال حاضر با حجمي کمتر از ظرفيت ايجاد شده توليد مي‌شوند.

مديرعامل فولاد هرمزگان گفت: در راستاي پيشبرد اهداف اقتصاد مقاومتي و با اتکال به خداوند متعال و مشارکت جمعي کارکنان ، در مسير افزايش توليد در شرکت فولاد هرمزگان رکوردهاي سه گانه جديد گام بلندي در راستاي رسيدن به شعار اقدام و عمل به ثبت رسيد.

انفجار جزو مراحلي از معادن‌کاري است که در حوزه اکتشاف انجام مي‌شود. درواقع عمليات انفجار در معادن به‌منظور خرد کردن باطله و ماده معدني است تا بارگيري سريع‌تر و ارزان‌تر انجام شود. اما ناگفته نماند که انفجار، آثار زيست‌محيطي و اجتماعي فراواني دارد.

آرشيو
خبر- در جهان
محمدامین زمانی - گروه تجارت: روزهای پرمشغله نمایشگاهی در مهر با برگزاری نخستین رویداد اختصاصی عمان در ایران کامل شد. از روز گذشته شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، میزبان ۶۴ شرکت از شهرهای مختلف عمان بود که در فضایی افزون‌بر هزار و ۵۰۰متر مربع حضور پیدا کردند تا محصولات مختلف خود را در تمامی حوزه‌های صنعتی، معدنی و تجاری برای مخاطبانی از ایران و برخی دیگر از هیات‌های تجاری منطقه به نمایش بگذارند.


کتایون ملکی - گروه معدن: گروه «سیتیک» چین که یکی از بزرگترین هلدینگ‌های چینی به شمار می‌رود، در دیدار با مهدی کرباسیان، رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از برنامه تامین مالی برای طرح‌های معدنی و صنایع معدنی ایران خبر داد.


در سال جاري ميلادي تاکنون، روي در بين فلزات اساسي بهترين عملکرد را داشته و قيمت آن از پايين ترين ميزان در 6 سال اخير که ابتداي سال مشاهده شد حدود ۵۰ درصد افزايش يافته است. اخيرا قيمت هر تن روي در بورس فلزات لندن در محدود ۲۲۸۰ دلار نوسان کرده و ما در ادامه به بررسي افق بازار اين فلز و ديدگاه تحليلگران در اين زمينه مي پردازيم.

PSI يک شرکت سازمان يافته و تحت قوانين موجود جمهوري اتريش ميباشد که در زمينه هاي توسعه، بازاريابي و پياده سازي نرم افزار راه حل، سيستم ها و خدمات براي برنامه ريزي توليد، برنامه ريزي، بهينه سازي، و اجراي تاسيسات توليد تحت نام "راه حل فلزات PSI " در صنايع فلزات فعال در سراسر جهان است و تمايل دارد تا به گسترش فرصت هاي کسب و کار خود ادامه دهد.

خبرگزاري فرانسه روز سه شنبه از پکن گزارش داد که حداقل 9 معدن چي براثر انفجار گاز در يک معدن زغال سنگ در چين کشته و بيش از 11 نفر در تونل هاي آن حبس شده اند.

دو شرکت ايراني و اتريشي، توافقنامه همکاري دوجانبه در باره نرم افزارهاي صنايع فلزي منعقد کردند.

مدت‌هاست اشتهاي معدني‌ها براي دستيابي هر چه بيشتر به معادن و مخازن، آنها را متوجه فضايي فراتر از زمين کرده و به استخراج مواد معدني از سيارات ديگر که گفته مي‌شود در برخي ذخاير حتي از زمين هم غني‌ترند، سوق داده است. لوکزامبورگ در اروپا، چين در آسيا و ايالات متحده امريکا بيش از ساير کشورهاي جهان در اين عرصه داعيه‌دار بودند که در ميان آنها سرانجام امريکا دست به کار شد و نخستين فضاپيما را براي جمع‌آوري نمونه‌ها به فضا فرستاد.

دنياي معدن - پس از چند هفته نوسان، فعاليت بازار بيلت صادراتي سي آي اس رو به بهبود است. کارخانه ها موفق شدند چند معامله را نهايي کنند ولي با تخفيف. از اين رو انتظار مي رود قيمت ها فعلا نزولي باشند.

دنياي معدن -تقاضاي ميلگرد در بازار چين بهتر نشده و توليد بالاست از اين رو بازار در رکود به سر مي برد.

دنياي معدن -نيمه دوم سپتامبر قيمت ورق در ايتاليا رشد خوبي داشته و با توجه به بهبود تقاضا و کاهش پيشنهادات وارداتي انتظار مي رود رشد قيمت ادامه داشته باشد.

دنياي معدن -دو هفته اخير بازار ورق تخت شمال اروپا در ثبات بوده است.

دنياي معدن -بازار ورق امريکا در رکود است و کارخانه ها نتوانستند قيمت ها را ثابت نگه دارند. البته برخي اميدوارند با کاهش فشار بازار واردات در سه ماه پاياني سال اوضاع بهتر شود.

در سال ۲۰۱۵ ميلادي تنها ۲۸ نفر در اثر آسيب‌هاي حرفه‌اي در معادن امريکا کشته شدند و اين کشور رقم ياد شده را به عنوان يک رکورد در کاهش تعداد تلفات انساني‌اش معرفي کرده است.

سرپرست مرکز تحقيقات فرآوري مواد معدني ايران گفت: نخستين گروه مهندسان معدني افغان دراين مرکزتحت آموزش قرار گرفتند.

گروه معدن: صنایع نفت و گاز، پروژه‌های عمرانی و خودروسازی‌ها، ازجمله عمده‌ترین خریداران لوله پروفیل به‌شمار می‌روند که در حال حاضر در کشور ما در رکود به‌سر می‌برند و همین موضوع باعث شده، تولیدکنندگان این کارخانه‌ها با مشکل نبود نقدینگی روبه‌رو شوند. البته یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که می‌تواند به کمک این صنعت بیاید، موضوع صادرات است.


راههاي همکاري ايران و ترکيه در خصوص همکاري در معدن و مشارکت سرمايه گذاران ايراني در فعال سازي معادن غيرفعال ترکيه و همچنين همکاري دو طرف در حوزه زمين شناسي و اکتشاف و سرمايه گذاري متقابل،در ديدار رايزن اقتصادي سفارت جمهوري اسلامي ايران با مقام هاي ترک بررسي شد.

نتايج تازه ترين بررسي موسسه اس ان ال نشان مي دهد که آفريقا از نظر ارزش ذخاير معدني طلا در صدر فهرست مناطق مختلف جهان قرار دارد.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي خراسان شمالي گفت: صادرات کارخانه سيمان بجنورد به ترکمنستان کاهش يافته و محدود شد.

گران ترين الماس جهان که «صورت فلکي» ناميده مي شود 813 قيراط وزن و 6 سانتي متر طول دارد.

در حالي که در ميان افزايش رشد تقاضاي فصلي، کارخانه هاي فولاد ذخاير سنگ آهن خود را دوباره پر مي کنند، قيمت سنگ آهن و فولاد در معاملات آتي روز سه شنبه چين تثبيت شد.

آرشيو
جستجو در پايگاه
جستجو

محل درج آگهي
اطلاعيه ها
مسئولان ايمني و مسئولان فني(مسئول فني معدن،‌ مسئول فني اکتشاف، مسئول فني واحد کانه آرايي يا فرآوري) مسئوليت نظارت و کنترل را بر عهده دارند.

اشاعه اخبار و مطالبي که مخالف شئون سازماني بوده و موجب خدشه دار شدن و تخفيف اعتبار سازمان شود يا پخش نامناسب و ناصحيح اطلاعات درون سازماني و يا مشکلاتي که از راه هاي سازماني قابل حل است، از طريق رسانه هاي جمعي شايسته نيست و قابل پيگرد انتظامي است.

پيرو دستورالعمل ها و ابلاغيه هاي قبلي، مقتضي است در موارد بروز حادثه منجر به فوت در معادن، اقدامات زير انجام شود.

وفق بند پ ماده 31 قانون نظام مهندسي معدن" تاسيس هرگونه موسسه، دفتر يا محل کسب و پيشه براي انجام خدمات فني بدون داشتن مدرک صلاحيت مربوط" تخلف از قانون محسوب مي¬شود

ابلاغيه معاون امور معادن صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص چگونگي اجراي مجازات انتظامي کارورزان عضو سازمان

اين تفاهم نامه در تاريخ 9/3/11393 في مابين سازمان نظام مهندسي معدن ايران و وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شد. براي دريافت متن تفاهم نامه، شيوه نامه و فرم ها کليک کنيد.

عدد پايه p امسال 43 هزار تومان اعلام شد

در جدول شماره 4-1 دستورالعمل صدور پروانه اشتغال، در رديف هاي 13 و 15 اصلاحاتي انجام شد....

مقرر شد به ازاي هر برنامه بازديد گروهي( يک يا چند روزه) که توسط سازمان استان ترتيب داده مي­شود، 25/0 امتياز و تا سقف1 امتياز در بخش خدمات برجسته براي صدور پروانه اشتغال منظور شود.

رييس سازمان نظام مهندسي معدن بخشنامه کرد:طبق مصوبه مورخ 18 اسفندماه 1392 کميته تدوين دستورالعمل ها مقرر شد...

رييس سازمان نظام مهندسي معدن بخشنامه کرد: با توجه به اين که بعضي از اعضاي سازمان چندين سال است که حق عضويت خود را پرداخت نکرده اند، مقتضي است در مورد دريافت حق عضويت سخت گيري بيشتري اجرا شود.

‌براي افرادي که تا کنون موفق به ثبت نام نشدند مهلت ثبت نام اين دوره تا تاريخ 7/12/92 تمديد شد.

سازمان نظام مهندسي معدن ايران آمادگي خود را براي ارايه خدمات مرتبط با استانداردهاي ملي، خارجي و بين المللي (ايزو) معدنکاري و صنايع معدني به کليه کاربران حقيقي و حقوقي دست اندرکار فعاليت هاي معدني اعلام مي دارد.

سازمان نظام مهندسي معدن در نظر دارد دوره آموزش مجازي سنجش از دور را در بهمن ماه سال جاري برگزار نمايد.

از سوي معاونت امور معادن و صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت، نشريات جديد ضوابط و معيارهاي معدن جهت رعايت و اجرا ابلاغ شد.

آرشيو

بازديدکنندگان سايت: 2973578 نفر
بانکهاي مرتبط

آدرس سازمان مرکزي:
تهران - خيابان استاد نجات الهي- خيابان اراک - پلاک 60
کد پستي:   1598943713
تلفن:   88854656, 88854676, 88854686         نمابر:88854636
ايميل : imeo@ime.org.ir