سرود سازمان نظام مهندسي معدن

فايل صوتي

 

فايل تصويري

جستجو

2018_8_6_12_636691541893125000


 متقاضيان و بهره برداران معدن درخواست خود را به صورت آنلاين ارائه مي کنند و سامانه با درنظر گرفتن نوبت، به طور تصادفي افرادي که شرايط لازم (پروانه و ظرفيت اشتغال) را دارند به متقاضي معرفي مي کند
دسترسي به سايت استانها
ورود به بانک‌هاي اطلاعاتي
کلمه کاربری
کلمه رمز


ثبت نام در پايگاه اعضاء
امروز : سه شنبه 24 مهر 1397

بازديدکنندگان سايت: 4712850 نفر
خبر- در سازمان

      به دنبال انتصاب آقاي دکتر داريوش اسماعيلي، رئيس جديد سازمان نظام مهندسي معدن توسط مقام عالي رئيس جمهوري، مهندس نادعلي اسماعيلي دهج، رئيس پيشين اين سازمان، در پيامي آغاز فعاليت دوره جديد شورا  را به رئيس و اعضاي شوراي مرکزي سازمان، تبريک گفت و ضمن خداحافظي،  از همراهي اعضا و همکاران سازمان در طول مدت سه ساله فعاليت خود، ابراز تشکر و قدرداني کرد.        طبق قانون نظام مهندسي معدن، دکتر داريوش اسماعيلي و دکتر هادي حميديان به عنوان منتخبين ششمين دوره شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي معدن جهت تصدي پست رياست سازمان، به وزير صنعت معدن و تجارت پيشنهاد شدند و آقاي دکتر داريوش اسماعيلي، به پيشنهاد وزيرصنعت، معدن و تجارت جهت صدور حکم به مقام عالي رئيس جمهوري معرفي و حکم ايشان در تاريخ 19 مهرماه 1397 از سوي  رئيس ­جمهور صادر شد.      نادعلي اسماعيلي ، رئيس سازمان نظام مهندسي معدن  به مناسبت افتتاح ساختمان اداري سازمان استان ايلام مورخ  14 و15 مردادماه 1397 به اين استان سفر کرد.سيزدهمين گردهمايي و نشست سالانه رابطان فناوري اطلاعات سازمان نظام مهندسي معدن با حضور  رييس سازمان نظام مهندسي معدن و مسئولان و کارشناسان فناوري اطلاعات اين سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت بعداز ظهر دوشنبه هشتم مردادماه 1397،در نمايشگاه الکامپ واقع در نمايشگاه بين المللي تهران برگزار شد. سامانه ارجاع خدمات مهندسي براي بهره برداران معدني دوشنبه مورخ 8 مردادماه 1396 در سومين روز برگزاري نمايشگاه بين المللي الکترونيک، کامپيوتر و تجارت الکترونيکي (الکامپ) توسط نادعلي اسماعيلي،  رئيس سازمان نظام مهندسي معدن و الناز بلوري فرد،‌مسئول واحد فناوري اطلاعات اين سازمان رونمايي شد.


    نشست خبري رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران، ‌روز سه شنبه مورخ 26/4/1397 در محل سازمان نظام مهندسي معدن برگزار شد. نادعلي اسماعيلي در اين نشست‌ خبري که با محوريت معرفي سازمان و برگزاري شانزدهمين اجلاس هيئت‌عمومي سازمان و نتايج انتخابات ششمين دوره شوراي مرکزي برگزارشد، ‌ضمن تبيين اهداف سازمان نظام مهندسي معدن،‌ برگزاري ششمين دوره انتخابات شوراي مرکزي سازمان را بسيار مثبت ارزيابي کرد .


گراميداشت هفته معدن و پانزدهمين همايش علمي مهندسي معدن دانشگاه امير کبير و نهمين گردهمايي ساليانه مهندسي معدن دانشگاه تهران <

مهدي کرباسيان رئيس هيات عامل ايميدرو در اين ديدار ضمن تبريک سال نو و تشکر از اعضاي شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي معدن، تصريح کرد: براي حل مشکل اشتغال بايد از معادن کوچک و متوسط حمايت شود که اين امر مي تواند از طريق شرکت ها و معادن بزرگ نيز صورت گيرد، همانطور که از سال گذشته در ميدکو و شرکت گل گهر آغاز شده است

آرشيو
مهدي کرباسيان رئيس هيات عامل ايميدرو در اين ديدار ضمن تبريک سال نو و تشکر از اعضاي شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي معدن، تصريح کرد: براي حل مشکل اشتغال بايد از معادن کوچک و متوسط حمايت شود که اين امر مي تواند از طريق شرکت ها و معادن بزرگ نيز صورت گيرد، همانطور که از سال گذشته در ميدکو و شرکت گل گهر آغاز شده است

 مهدي کرباسيان رئيس هيات عامل ايميدرو در اين ديدار ضمن تبريک سال نو و تشکر از اعضاي شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي معدن، تصريح کرد: براي حل مشکل اشتغال بايد از معادن کوچک و متوسط حمايت شود که اين امر مي تواند از طريق شرکت ها و معادن بزرگ نيز صورت گيرد، همانطور که از سال گذشته در ميدکو و شرکت گل گهر آغاز شده است.

 

وي درباره فعال سازي معادن کوچک و متوسط گفت: 1200ميليارد تومان به اين معادن با هدف اشتغالزايي در مناطق محروم اختصاص يافته است که اين برنامه با همکاري وزارت رفاه و معاونت روستايي رياست جمهوري صورت گرفته است.

وي افزود: به منظور داشتن دولت پويا، چابک و چالاک بايد دولت وظايف اصلي همچون سياست گذاري و نظارت را انجام دهد و در بخش هاي مالکيت، مديريت و سرمايه گذاري از توان بخش خصوصي و انجمن هاي تخصصي بهره گيرد. در همين راستا ايميدرو برون سپاري کارها به بخش خصوصي و انجمن هاي تخصصي را در دستور کار قرار داده است.

کرباسيان به پروژه اکتشاف 250هزار کيلومتر مربع اشاره کرد و همکاري هاي بخش خصوصي در اکتشاف بيش از 100هزار کيلومتر مربع در استان هاي مختلفي همچون سيستان و بلوچستان، کرمان و کردستان را نمونه اي از برون سپاري در ايميدرو عنوان کرد.

وي خاطر نشان کرد: در سال گذشته بخش معدن و صنايع معدني حدود5 تا 6 درصد توليد ناخالص داخلي کشور را به خود اختصاص داده و از مجموع 45ميليارد دلار صادرات کشور 20 درصد متعلق به بخش معدن و صنايع معدني بوده است. وي ادامه داد: در حوزه معدن و صنايع معدني به دليل برخورداري از گاز، ذخاير غني و نيروي ماهر توانستيم جايگاه خوبي به دست آوريم و اين حوزه مي تواند به توسعه نقاط محروم، توسعه کشور و اقتصاد کمک کند.

کرباسيان سرمايه اصلي بخش معدن را نيروي انساني و آموزش نيروي انساني را نوعي سرمايه گذاري دانست و گفت: در بخش هاي اکتشاف، آموزش و پژوهش محدوديت بودجه نداريم در بخش ايمني در معادن نيز، امکانات مهم است اما بايد آموزش، نظم و دقت نيز وجود داشته باشد. 

وي تاکيد کرد: نظام مهندسي معدن بازوي دولت در اين بخش است و استفاده از 37هزار نيروي اين سازمان در برون سپاري پروژه هاي بخش معدن و صنايع معدني بايد مد نظر قرار گيرد.

وي در پايان با اعلام آمادگي ايميدرو جهت همکاري هاي بيشتر با سازمان نظام مهندسي معدن ، 2 تقاضا از سازمان داشت:  

1- کارهايي که سازمان نظام مهندسي معدن مي تواند انجام دهد به ايميدرو اعلام کند.

2- ارزيابي کلي از ميزان پيشرفتهاي و فعاليت هاي انجام شده در خصوص تفاهم نامه ها و همکاري هاي في مابين ايميدرو و نظام مهندسي معدن تهيه و در اختيار ايميدرو قرار گيرد. . 

نادعلي اسماعيلي رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران نيز در اين ديدار ضمن تشکر از حمايت هاي ايميدرو طي 4 سال گذشته اظهار کرد: ايميدرو پرچمدار حمايت از بخش خصوصي در 5 سال گذشته بوده و در بخش آموزش به ويژه در بخش آموزش کارشناسان طي 2 سال اخير اقدامات موثري انجام داده است.

رييس سازمان نظام مهندسي معدن گفت: نظام مهندسي معدن با برخورداري از 37 هزار عضو در سراسر کشور تلاش مي کند تا بازوي اجرايي خوبي در بخش معدن باشد. همچنين صندوق بيمه مي تواند نقش موثري را در شکوفايي بخش معدن ايفا کند.

آموزش بيشتر براي کاهش ريسک در معادن به ويژه در حوزه آموزش کارگران ، استفاده از پتانسيل بالاي اساتيد و دانشجويان رشته متالورژي براي انجام پروژه هاي بخش معدن و صنايع معدني، حمايت مالي از انجام پروژه هاي معدني در دانشگاه ها، پيگيري فعاليت هاي صندوق بيمه از جمله موارد مطرح شده از سوي اعضاي شوراي عالي نظام مهندسي معدن بود و بيشتر به سرمايه گذاري در معادن با عيار کم و ذخيره بالا از ديگر موارد مطرح شده توسط رئيس سازمان نظام مهندسي معدن بودند.

در پايان اعضاي شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي معدن ضمن تشکر از حمايت هاي سازمان ايميدرو، نظرات و پيشنهادات خود را در رابطه با گسترش همکاري هاي في مابين ارائه کردند.

                             

 

 

امور رفاهي سازمان
معرفي سازمان هاي ارائه کننده خدمات رفاهي به اعضا سازمان نظام مهندسي معدن کشور
تاريخ درج:
بانکهاي مرتبط

آدرس سازمان مرکزي:
تهران - خيابان استاد نجات الهي- خيابان اراک - پلاک 60
کد پستي:   1598943713
تلفن:   88854656, 88854676, 88854686         نمابر:88854636
ايميل : imeo@ime.org.ir