امروز : چهارشنبه 1 اسفند 1397


    logo-samandehi

جستجو

سرود سازمان نظام مهندسي معدن

فايل صوتي

 

فايل تصويري

2018_8_6_12_636691541893125000

  متقاضيان و بهره برداران محترم معادن، درخواست خود را به صورت آنلاين ارائه نمايند و سامانه با درنظر گرفتن نوبت، به طور تصادفي، افراد واجد شرايط را به متقاضي معرفي مي کند
دسترسي به سايت استانها
ورود به بانک‌هاي اطلاعاتي
کلمه کاربری
کلمه رمز


ثبت نام در پايگاه اعضاء


خبرنامه ي سازمان نظام مهندسي معدن


بازديدکنندگان سايت: 4949691 نفر
معدن 24- پانزدهم شهريورماه 1397- پل جديد «سرقيني » در سازمان نظام مهندسي معدن ايران براي  ورود نمايندگان مجلس
بده ‌بستان‌هاي مجلسي‌ها اين بار به سازمان نظام مهندسي معدن کشيده شد، ‌مطلع شديم چندي از نمايندگان محترم مجلس محترم شوراي اسلامي به دعوت وزير صنعت، معدن و تجارت (جناب آقاي دکتر شريعمتداري) ميهمان ايشان بودند که مشخص شد اين نمايندگان به دليل شرايط نامناسب وزير محترم، به ضيافت شام دعوت شده‌اند تا جريان استيضاح وزير محترم به فراموشي سپرده شود! البته اين بار (به لطف يکي از نمايندگان محترم) سازمان نظام مهندسي معدن ايران مورد معامله قرار گرفت.
اصحاب رسانه، مهندسين معدن، جامعه معدني و اعضاء نظام مهندسي معدن اين خبر را شايعه پنداشتند تا اينکه با انتخاب آقاي دکتر داريوش اسماعيلي توسط وزير محترم (به پيشنهاد آقاي دکتر سرقيني، معاون محترم امور معادن وصنايع معدني) سناريو از پيش تعيين شده‌اي کليد خورد. به همين منظور و «براي رد گم کردن و خارج کردن نادعلي اسماعيلي رئيس فعلي سازمان نظام مهندسي معدن ايران از گود رقابت»، آقاي مهندس ناصرنيا از مهندسين بسيار برجسته سازمان نظام مهندسي معدن و از بنيان‌گذاران اين سازمان به جاي آقاي مهندس نادعلي اسماعيلي (دارنده رأي اول در رشته معدن) انتخاب و آقاي دکتر داريوش اسماعيلي از نمايندگان محترم مجلس به جاي آقاي مهندس اسدالله کشاورز (دارنده رأي اول رشته زمين‌شناسي و از مهندسين برجسته وزارت صنعت، معدن و تجارت) توسط وزير محترم انتخاب شدند. با اين انتخاب توسط وزير محترم و معاون ايشان، مرحله اول سناريو با موفقيت پيش رفت و آقاي دکتر داريوش اسماعيلي (نماينده محترم خرامه) موفق به ورود به شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي معدن ايران گرديد. ولي گويا باج‌خواهي برخي نمايندگان محترم مجلس از وزير محترم، بيشتر از عضو شورا بودن يکي از نمايندگان بوده، تا اينکه در جلسه انتخاب رئيس نظام مهندسي معدن مشخص گرديد که گرداننده اين سناريو (آقاي دکتر سرقيني) هدفي جز رياست آقاي دکتر داريوش اسماعيلي را ندارد و با حمايت بي‌شائبه ايشان در جلسه شوراي مرکزي، داد ساير اعضاء منتخب را درآورده و چندي از اعضاء شجاع و منتخب نظام مهندسي (آقاي مهندس برهاني و …) اقدام بي درايت آقاي دکتر سرقيني در حمايت از نماينده محترم مجلس (داريوش اسماعيلي) را مورد مناقشه قرار دادند تا جايي که آقاي مهندس ناصرنيا اقدام آقاي دکتر سرقيني را در انتخاب ايشان به جاي آقاي مهندس نادعلي اسماعيلي را حرکتي غير مدبرانه دانست و اعلام کرد: “هدف شما از انتخاب من پيش‌برد اهداف خود يعني رياست آقاي دکتر داريوش اسماعيلي است” و اعتراض شديد خود را از اين حرکت با اقدامي شجاعانه عنوان نمودند و گفتند: “شما از اعتبار من براي مقاصد خود استفاده کرده‌ايد …” (جلسه انتخاب رئيس به هم خورد)، حال به تشريح مسائل مربوط در جلسه فوق نمي‌پردازيم و فقط به چند نکته اساسي در اين خصوص اکتفا مي‌کنيم:
1- مجلس و مجلسي‌ها (برخي نمايندگان مجلس) چه موقع دست از باج‌گيري برداشته و از منافع مردم دفاع خواهند کرد؟
2- چرا دکتر سرقيني (معاون محترم وزير صنعت، معدن و تجارت) اينطور بي‌پروا به رأي مهندسين معدن بي‌احترامي کرده و همچنان به دنبال رياست آقاي داريوش اسماعيلي است؟ (شايد به دليل عضويت رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران در شوراي عالي معادن و پيش‌برد اهداف خود)
3- چرا‌ آقاي دکتر سرقيني تا اين حد به نمايندگان محترم مجلس باج داده، تا جايي که نوع انتخاب رئيس نظام که توسط شوراي مرکزي تعيين مي‌گردد را تغيير داده و به بهانه استفساريه از وزير محترم (يا امور حقوقي)، سناريوي انتخاب داريوش اسماعيلي به عنوان رئيس را ادامه داده؟ (شايان ذکر است در انتخابات رئيس نظام مهندسي معدن ايران، 2 نفر منتخب شوراي مرکزي به وزير محترم معرفي مي گردد که از اين دو نفر به انتخاب وزير محترم يک نفر به عنوان رئيس نظام انتخاب خواهد شد که سبک و سياق آن به اين شکل است که هر کدام از اعضاء شوراي مرکزي 2 نفر را انتخاب نموده که نهايتاً پس از شمارش آراء 2 نفري که بيشترين رأي را آورده باشند به وزير محترم معرفي مي‌گردند)
بنابراين آقاي دکتر سرقيني براي رسيدن به اهداف خود (يعني رياست آقاي داريوش اسماعيلي) حق رأي 2 نفره هر کدام از اعضاء را به بهانه استفساريه از وزير محترم (يا امور حقوقي) به يک نفر کاهش داده است. حال اين سؤال پيش مي‌آيد که : آقاي دکتر سرقيني! اگر از بين 11 نفر کانديداها هر 11 نفر به يک شخص رأي داده باشند شما چگونه 2 نفر را به وزير محترم معرفي مي‌نماييد!!! پس لطفاً در گرفتن استفساريه دقت فرماييد.
در اين بند روي صحبت ما (جامعه معدني) مستقيماً با‌ آقاي دکتر سرقيني يعني معاون محترم وزير صنعت، معدن و تجارت و در اصل سکان‌دار بخش معدن مي‌باشد. جناب آقاي دکتر سرقيني اي کاش همين قدر وقت، تلاش و انرژي و اعتباري که براي رياست آقاي دکتر داريوش اسماعيلي گذاشتيد براي مهندسين معدني که بيکار هستند مي‌گذاشتيد، براي بهره‌برداراني صرف مي‌کرديد که ماه‌ها در صف شوراي عالي معادن براي اصلاح محدوده منتظر مي‌مانند، براي مکتشفي مي‌گذاشتيد که زندگي‌اش را در بيابان‌ها و کوه‌ها هزينه کرده، حالا منابع طبيعي مانع ادامه روند کاري‌اش شده و شما هيچ دفاعي از آنان نمي‌کنيد، براي حمايت از سرمايه‌گذاراني مي‌گذاشتيد که سرمايه‌هايشان را در معادن هزينه کرده و به نتيجه نرسيده‌اند، اي کاش در دوران تصدي اين پست که به وزير معدن معروفه از قدرت اجرايي‌تان استفاده مي‌کرديد و تعدادي معدن راه‌اندازي مي‌کرديد. اي کاش صداي معدن و معدنکاران را مي‌شنيديد و براي آنها وقت و انرژي مي‌گذاشتيد نه براي رئيس کردن يک نماينده!!!
و صحبت آخر:
جناب آقاي دکتر شريعتمداري جامعه معدني از شما خواهشمند است که به فکر بيکاري مهندسين معدن، اعتلاي بخش معدن، حمايت از توسعه و سرمايه‌گذاري در بخش معدن، مشوق‌هاي معدني، بخشودگي‌هاي مالياتي در بخش معدن و امور مربوط به معادن باشيد و اجازه دهيد مهندسين معدن خودشان راجع به نظام مهندسي‌شان تصميم بگيرند.
دکتر شريعتمداري بخش معدن نفس‌هاي آخر را داره مي‌کشه، خواهشاً “پايان بند اين سناريو را به قلم متخصصين واقعي بسپاريد”.
«جاي مردان سياست بنشانيد درخت تا هوا تازه شود»
آقاي دکتر شريعمتداري بخش معدن نياز به هواي تازه دارد

رونوشت:
– دکتر لاريجاني رئيس محترم مجلس شوراي اسلامي
– وزير محترم صنعت، معدن و تجارت
– دفتر رياست جمهوري

امور رفاهي سازمان
معرفي سازمان هاي ارائه کننده خدمات رفاهي به اعضا سازمان نظام مهندسي معدن کشور
تاريخ درج:
بانکهاي مرتبط

آدرس سازمان مرکزي:
تهران - خيابان استاد نجات الهي- خيابان اراک - پلاک 60
کد پستي:   1598943713
تلفن:   88854656, 88854676, 88854686         نمابر:88854636
ايميل : imeo@ime.org.ir