امروز : چهارشنبه 1 اسفند 1397


    logo-samandehi

جستجو

سرود سازمان نظام مهندسي معدن

فايل صوتي

 

فايل تصويري

2018_8_6_12_636691541893125000

  متقاضيان و بهره برداران محترم معادن، درخواست خود را به صورت آنلاين ارائه نمايند و سامانه با درنظر گرفتن نوبت، به طور تصادفي، افراد واجد شرايط را به متقاضي معرفي مي کند
دسترسي به سايت استانها
ورود به بانک‌هاي اطلاعاتي
کلمه کاربری
کلمه رمز


ثبت نام در پايگاه اعضاء


خبرنامه ي سازمان نظام مهندسي معدن


بازديدکنندگان سايت: 4949523 نفر
عصر معدن- پانزدهم شهريور 1397- دولت نبايد در انتخابات "رييس" دخالت کند
به گزارش پايگاه خبري «عصرمعدن»، بر پايه آيين‌نامه اجرايي قانون نظام مهندسي معدن، اعضاي شوراي مرکزي بايد در اولين جلسه، علاوه بر تعيين دبير اجرايي و منشي شورا، دو نفر را به وزير  صمت معرفي کنند تا وي يکي از آن دو را به عنوان رئيس سازمان برگزيند.
هرمزناصرنيا در گفت وگو با «عصر معدن» با بيان اين مطلب افزود: در اين جلسه آقايان هادي حميديان، داريوش اسماعيلي و بنده براي احراز رياست سازمان داوطلب شديم.
وي ادامه داد: نکته جالب توجه اين بود که رئيس جلسه اعلام و تکليف کردند که براي انتخاب دو نفر از بين اين سه نفر بايد راي گيري کتبي انجام شود و هرکدام از اعضا تنها نام يک نفر را بايد در برگه انتخابي خود بنويسند.
وي افزود: روش ديکته شده، از نظر منطق رياضي راي گيري اشتباه است و به علاوه دخالت وزارتخانه در چگونگي تصميم‌گيري اعضاي شورا نابجا است و به نوعي بي احترامي به اعضاي برجسته اين شورا تلقي مي‌شود. 
وي ادامه داد: در اين جلسه مباحثه ها و مذاکرات به گونه ناصحيحي پيش رفت و بيشتر به جدل شبيه بود و در نهايت نيز جلسه بدون حصول هيچ نتيجه‌اي خاتمه يافت. 
وي افزود: در حالي که نزديک به دو ماه طول کشيد تا نتايج انتخابات در هيات عمومي اعلام و احکام منتخبان صادر شود، علت برگزاري عجولانه جلسه شورا و اتخاذ تصميم درباره رئيس سازمان روشن نبود.
وي افزود: حال با توجه به اينکه وزير صمت قرار است به مجلس رفته و پاسخگوي نمايندگان باشد، اين شايعه منشر شده که شايد با انتخاب دکتر اسماعيلي که نماينده مجلس شوراي اسلامي است، به گونه‌اي امتيازي به مجلس داده مي‌شد.
وي همچنين از روش قدرداني از اعضاي دوره قبلي شوراي مرکزي انتقاد کرد.
ناصرنيا تاکيد کرد: دخالت‌هاي فراتر از حدود قانوني دولت در امور داخلي سازمان‌هاي غيردولتي قابل توجيه نيست.
به گفته وي، مهندسان عضو سازمان نظام مهندسي بخش مهمي از وظايف توسعه‌اي و پيشرفت کشور را به عهده دارند و همواره تعدادي از آنها در جايگاه‌هاي تصميم‌سازي و تصميم‌گيري کلان کشور هستند.
امور رفاهي سازمان
معرفي سازمان هاي ارائه کننده خدمات رفاهي به اعضا سازمان نظام مهندسي معدن کشور
تاريخ درج:
بانکهاي مرتبط

آدرس سازمان مرکزي:
تهران - خيابان استاد نجات الهي- خيابان اراک - پلاک 60
کد پستي:   1598943713
تلفن:   88854656, 88854676, 88854686         نمابر:88854636
ايميل : imeo@ime.org.ir