امروز : چهارشنبه 1 اسفند 1397


    logo-samandehi

جستجو

سرود سازمان نظام مهندسي معدن

فايل صوتي

 

فايل تصويري

2018_8_6_12_636691541893125000

  متقاضيان و بهره برداران محترم معادن، درخواست خود را به صورت آنلاين ارائه نمايند و سامانه با درنظر گرفتن نوبت، به طور تصادفي، افراد واجد شرايط را به متقاضي معرفي مي کند
دسترسي به سايت استانها
ورود به بانک‌هاي اطلاعاتي
کلمه کاربری
کلمه رمز


ثبت نام در پايگاه اعضاء


خبرنامه ي سازمان نظام مهندسي معدن


بازديدکنندگان سايت: 4949662 نفر
پايگاه خبري معدن نيوز- در تعريف نظام مهندسي معدن آمده است: نظام مهندسي معدن عبارت از مجموعه تشکيلات، سازمان ها، تشکل هاي صنفي، مهندسي و حرفه اي، اشخاص حقيقي و حقوقي و مجموعه قوانين، مقررات، آيين نامه ها و استانداردها در بخش معدن است.
اين تشکل در نيمه دوم سال 1381 تاسيس و عضوگيري براي تشکيل سازمان استان ها را آغاز کرد و در مرحله اول در اسفند ماه 81 در 9 استان انتخابات اعضاي هيئت مديره را انجام و در مرحله دوم در ساير استان ها انتخابات را انجام و رسما فعاليت خود را در ساير استان هاي کشور آغاز کرد.
رشته هاي اصلي اين سازمان که مورد حمايت قرار مي گيرد معدن، زمين شناسي، نقشه برداري و متالوژي با گرايش استخراجي است و لذا اعضاي اين سازمان که به حدود 3 هزار عضو مي رسند انتظار دارند اين سازمان محلي براي پيگيري مطالبات آنها باشد درحالي که اتفاقاتي هرچند عجيب در آن در حال وقوع بوده و دست ها و دخالت هايي از سوي وزارت صمت و وزير اين وزارت خانه در انتخابات و اعضاي هيئت مديره و رئيس اين تشکل ديدده مي شودد.
به تازگي شاهد معرفي اعظاي سومين دوره شوراي مرکزي در شانزدهمين اجلاس هيئت عمومي نظام مهندسي معدن بوديم. افراد انتخاب شده در رسته معدن هرمز ناصرنيا ( منتخب وزير صنعت، معدن و تجارت)، محمد ابراهيم برهاني، هادي حميديان شورمستي، فرهاد ملک قاسمي ، در رسته زمين شناسي داريوش اسماعيلي ( منتخب وزير صنعت، معدن و تجارت)، تقي نبئي، رسول سيد حسيني، در رسته استخراج و متالورژي داود شهرکي( منتخب وزير صنعت، معدن و تجارت)، مجيد اسماعيل گوهري، در رسته نقشه برداري اميرحسين اکبري ( منتخب وزير صنعت، معدن و تجارت) و مهدي تقيه هستند. در اين انتخابات نقش وزير صنعت، معدن و تجارت پر رنگ تر بود و اين انتخابات سيگنال هايي را به اعضا و فعالان معدن مي داد.
زماني که اعضاي شوراي مرکزي نظام مهندسي انتخاب شدند و مهندس ناصرنيا از بنيان‌گذاران سازمان نظام مهندسي معدن به جاي مهندس نادعلي اسماعيلي (دارنده رأي اول در رشته معدن) انتخاب و داريوش اسماعيلي از نمايندگان مجلس به جاي مهندس اسدالله کشاورز (دارنده رأي اول رشته زمين‌شناسي و مديرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت) توسط وزير انتخاب شدند و اولين گام براي دخالت در اعضاي شوراي مرکزي با موفقيت انجام شد و اکنون سناريوي ديگر به اعتقاد بسياري از اعضاي نظام مهندسي روي کار آمدن داريوش اسماعيلي به عنوان رئيس سازمان است.
برخي اين تصميمات را از چشم معاون وزير صمت در امور معدن و صنايع معدني مي دانند که براي رسيدن به اهداف خود حق رأي 2 نفره هر کدام از اعضاء را به بهانه استفساريه از وزير (يا امور حقوقي) به يک نفر کاهش داده است.
اي کاش وزارت صمت بجاي اين وقت، تلاش، انرژي و اعتباري که براي تغيير ترکيب اعضاي شوراي مرکزي نظام مهندسي معدن و دخالت در انتخابات صرف کرده، به مهندسان و کارشناسان حوزه معدن که بيکار هستند يا بهره‌برداراني که ماه‌ها در صف شوراي عالي معادن براي اصلاح محدوده منتظر مي‌مانند يا حتي مکتشفي که زندگيشان را در بيابان‌ها و کوه‌ها هزينه کرده اند و حالا منابع طبيعي مانع ادامه روند کاريشان شده و شما هيچ دفاعي از آنان نمي‌کنيد توجه مي کرد. يا حتي وقت و زمان را صرف حمايت از سرمايه‌گذاراني مي کردند که سرمايه‌هايشان را در معادن هزينه کرده و به نتيجه نرسيده‌اند.
اي کاش صداي معدن و معدنکاران از سوي متوليان بخش معدن کشور يعني وزارت صمت شنيده مي شد و براي آنها وقت و انرژي مي‌گذاشتيد.
انتظار فعالان معدن و جامعه معدني از وزارت صمت اين است که به فکر بيکاري مهندسين معدن، اعتلاي بخش معدن، حمايت از توسعه و سرمايه‌گذاري در بخش معدن، مشوق‌هاي معدني، بخشودگي‌هاي مالياتي در بخش معدن و امور مربوط به معادن باشند و اجازه دهند مهندسين معدن خودشان راجع به نظام مهندسيشان تصميم بگيرند.
امور رفاهي سازمان
معرفي سازمان هاي ارائه کننده خدمات رفاهي به اعضا سازمان نظام مهندسي معدن کشور
تاريخ درج:
بانکهاي مرتبط

آدرس سازمان مرکزي:
تهران - خيابان استاد نجات الهي- خيابان اراک - پلاک 60
کد پستي:   1598943713
تلفن:   88854656, 88854676, 88854686         نمابر:88854636
ايميل : imeo@ime.org.ir